nadpis MS LUČANY

Myslivecký Spolek Nisa, Lučany
srnec Hospodaříme na 1871 hektarech honební plochy honitby Janov - Lučany .
Jedná se o smíšenou honitbu v úpatí Jizerských hor (přibližná nadmořská výška 650 m.n.m.).

Hospodaříme především se zvěří srnčí.
V našem revíru se též nachází historicky proslulá střelnice Bramberk. Láska k přírodě je člověku vrozena. Každý toužíme po širokých prostorech, po tajuplnosti lesa i překrásném pohledu do naší kouzelné krajiny. Bohužel ne každý člověk se umí kolem sebe dívat, ne každý umí přírodu pozorovat a v ní číst jako v nejpoutavější knize světa. Kolik lidí přejde po louce, a ani si neuvědomí, kolik krásy a života je v ní skryto, kolik lidí vstoupí do lesa a nepozoruje ten tajuplný život lesní zvěře. O kolik bohatší jsou lidé, kteří přicházejí do lesa s otevřenýma očima, kteří se umějí sklonit nad stopou zvěře a z ní číst, kteří umějí pozvednout svůj zrak k blankytu oblohy a rozeznat v černé siluetě krahujce, holuba či rychlou sluku.
srnec To vše neunikne pohledu milovníka přírody - myslivce, který nechodí do lesa a polí jenom za krásou, ale pomáhá, aby to, co nás naplňuje těmi nejušlechtilejšími pocity bylo zachováno. Vždyť kdyby nebylo myslivce, který se o zvěř v zimě stará a pomáhá ji překonat všechny nesnáze této roční doby, lesy by posmutněly a zdály by se nám pusté, bez života.

srnec A tak myslivec není jenom lovcem, je především velkým ochráncem a chovatelem. Myslivost se stala zdrojem odpočinku a osvěžení mnoha našich občanů, kteří v ní našli pocity štěstí a radosti.
KONTAKT: MS NISA LUČANY
Kde nás najdete
MS. NISA LUČANY
LUČANY NAD NISOU 333,
PSČ 468 71
Kontakt předseda: MS Nisa
e-mail: miloslav.dostal@gmail.com